Українське Радіо: День Героїв Небесної Сотні й 10 річниця російської агресії

Українське Радіо: День Героїв Небесної Сотні й 10 річниця російської агресії

20 лют. 2024

Щороку 20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Цьогоріч день пройде під гаслом «Залишаємось гідними своїх героїв». На згадку про події Євромайдану десятирічної давнини Українське Радіо підготувало тематичні програми.

О 9:15 ведуча Олена Зелінченко поспілкувалася з військовослужбовцем Андрієм Андрушківим і шеф-редакторкою видання LB, авторкою книжки «Майдан. Нерозказана історія» Сонею Кошкіною про те, що подвиг Героїв Небесної Сотні дав Україні, як ці події 10 років тому змінили наше життя аж до сьогодні.

О 12:35 Віталій Науменко говоритиме з головним військовим прокурором у 2019-2020 роках, народним депутатом України 7-го та 8-го скликань Віктором Чумаком про так звані «справи Майдану», хто реально покараний за злочини, вчинені в ті криваві дні, й чому так багато причетних уникли покарання.

Читайте також: Перша самостійна гуманітарна місія українських військових — у проєкті «Мережа. Незалежність»

О 13:05 Олена Зелінченко з експерткою Інституту трансформації Північної Євразії Іриною Павленко, поспілкуються про революції на пострадянському просторі. Чому виникає революційна ситуація? Чому в Україні та ще низці країн вдається здійснити революції й навіть не один раз, а в інших, зокрема в росії та білорусі, революції зазнають поразки.

20 лютого також виповнюється 10 років від початку російсько-української війни. Спецефір Сергія Стуканова «Війна. 10 років» о 14:05 присвячено її основним етапам. Учасники програми — політолог Олег Саакян, аналітикиня Марія Золкіна та військовослужбовець і політик Ігор Луценко.

«Ми маємо пам’ятати про те, що війна розпочалася не 24 лютого 2022 року. Вона розпочалася 20 лютого 2014 року. Про це багато хто забув. Будьмо відвертими, до повномасштабної війни для багатьох українців події на сході України абсолютно не відгукувалися. Люди це або не помічали або думали, що їх не торкнеться. А насправді це була певна фаза російської агресії. Спершу анексія Криму, потім гібридна війна на сході й Мінські угоди. Зрештою, це вилилося в повномасштабне вторгнення. Тому ми хочемо нагадати про те, що війна триває 10 років. І хочемо простежити ключові періоди й фази російської агресії», — розповідає ведучий Сергій Стуканов.

У програмі звертаються й до архіву періоду початку березня 2014 року аби проаналізувати, наскільки справдилися думки експертів.

О 15:05 ведуча Українського Радіо Вікторія Будан розповість про життя Володимира Цісельського, учасника Помаранчевої революції і Революції Гідності, який став на захист України і в 2014 році й знову у 2022-му.

Українське Радіо — найпопулярніше розмовне радіо України з найбільшою FM-мережею та флагманський канал Суспільного Мовлення. У 2024 році відзначає століття з початку мовлення. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланнямУкраїнське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку «Дія».