У Чорткові вирішують, що робити з будівництвом пам’ятника воякам УГА

14:21, 8 лип. 2019
 
У Чорткові вирішують, що робити з будівництвом пам’ятника воякам УГА

Сьогодні на кладовищі в Чорткові, де у виритому котловані знайшли поховання, зібралися краєзнавці, представники управління капітального будівництва, голова ГО «Альтернатива – Чортків», експерти з ексгумації - "Доля", священник, представники Чортківської міськради. Вони вирішили на разі, що будівництво слід продовжувати. Але скелети треба дослідити і перепоховати, розповів "Новинам" UA:Тернопіль голова  ГО «Альтернатива – Чортків» Анатолій Петльований.

Цей котлован вирили для будівництва меморіального пам’ятника воїнам Української Галицької армії. 

 

Члени громадської організації «Альтернатива – Чортків» зупинили хід будівництва. За словами Анатолія Петльованого, з території цвинтаря вивезли близько 120-ти кубометрів землі. У них містилися останки з поховання.

5 липня чортківські поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження за фактом наруги над похованнями, повідомив речник Нацполіції області Сергій Крета. Поліцейські встановили, що фірма-підрядник - «ВДТ» Явір», яка здійснювала земельні роботи, орієнтувалася на висновок, згідно з яким поховань на місці копання котловану не мало бути.

Зв’язатися з керівником цієї фірми Юрієм Глуховим, щоб отримати коментар щодо цієї ситуації нам не вдалося. Замовником будівництва меморіалу є обласне управління капітального будівництва. Вартість – близько 13-ти мільйонів гривень. Договір про будівельні роботи укладено 14-го червня. Завершити його мали 31 грудня 2020-го року. Зараз будівництво меморіального пам’ятника зупинено. Триває досудове розслідування.

Першого листопада 2018-го року з нагоди відзначення 100-річчя Чортківської офензиви у Львові меморандум про створення пам’ятника підписали очільники Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської областей. Кошти на зведення меморіалу домовилися виділяти з бюджетів цих областей, повідомила прес-секретар Тернопільської облдержадміністрації Тетяна Тарасенко.

Чортківська офензива – наступальна військова операція 25-ти тисяч солдатів Української Галицької Армії. Вони примусили відступити по всій лінії фронту більш як 100-тисячну польську армію. Це відбувалося з 7 по 28 червня 1919-го року.