Дмитро Хоркін провів день радіоефірів на Українському радіо Тернопіль

Дмитро Хоркін провів день радіоефірів на Українському радіо Тернопіль

30 січ. 2020

Дмитро Хоркін провів день радіоефірів на Українському радіо Тернопіль

29 січня член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін приїхав до Тернополя випробувати нову радійну концепцію регіонального мовлення.

Раніше в інтерв’ю він розповів про те, що Тернопільську філію Суспільного обрали, щоб спробувати провести радійні ефіри в зміненому форматі на місці.

«Мета була — приїхати й відпрацювати на прикладі UA: ТЕРНОПІЛЬ концепцію. Наша робота почалася напередодні в Києві. Ми о дванадцятій годині дистанційно провели редакційну нараду, підібрали теми, спікерів, визначили акценти, які хочемо зробити. Тобто ми разом готувалися й провели ці програми», — розповів Дмитро Хоркін.

Ранковий ефір Українського радіо Тернопіль розпочався о 7:10. Разом із лінійною продюсеркою Іриною Моргун говорили про радіо, його майбутнє, а також про міжрегіональну співпрацю й обмін досвідом на різні теми (чи то ГРВІ, чи то децентралізація) задля того, щоб контент ставав ще цікавішим для слухача.

Наступний ефір з 12:10 до 13:00 ведучі провели в незмінному складі. Темою були методи лікування ГРВІ та грипу.

В ефірі прозвучало багато коментарів, підготовлених новинним відділом Суспільного з тернопільської лікарні. Протягом програми до студії телефонували слухачі й ділилися своїми рецептами боротьби з вірусними захворюваннями.

Зазначимо, що за новою концепцією розвитку регіонального мовлення радіоведучі часто використовуватимуть цікаві формати ведення ефірів: синхрон, підготовлений завчасно новинарями, дзвінки до студії як в одному регіоні, так і міжрегіональний «живий» діалог.

Дмитро Хоркін також розповів про зміни, завдяки яким, на його думку, робота радійників стане ефективнішою, а регіональне радіо — популярнішим: «Найближчі місяці все залишається як є, у плані обсягів безпосереднього мовлення, але хотів би зробити акцент на ефірах о 12:10 та 17:10. Ми відпрацьовуємо рекомендовані формати, які оприлюднимо згодом. Це будуть саме рекомендації, а не вказівки. Адже на місцях продюсери, знаючи свій кадровий склад, особливості області, нюанси співпраці зі спікерами, місцевими політиками, бізнесменами, на свій розсуд можуть обрати, який формат на якому відрізку доцільний. Мені здається, що потрібно звернути більше уваги на інтерактив і на зворотний зв’язок, бо це один із великих плюсів радіо як засобу масової інформації, коли радіослухач має унікальну можливість висловитися, бути почутим і дізнатися думку інших радіослухачів із різних куточків області».

За словами лінійної продюсерки радіо Тернопільської філії Суспільного Ірини Моргун, нині в чотирьох регіональних включеннях є програми різного тематичного спрямування — просвітницькі, суспільно-політичні, інформаційні та культурологічні. 

«Буває, що ми потрапляємо в умови, коли забезпечити якість усіх цих чотирьох відрізків досить складно. Іноді на це впливає людський чинник, іноді — технічні нюанси, які не дають змогу працювати на повну потужність. Те, що пропонують у новій радійній концепції, на мою думку, мало б бути не стільки в кількості відрізків, як у якості того, що звучатиме в ефірі. Це важливий нюанс», — каже Ірина Моргун.

Також Ірина Моргун зазначила, що поки не впевнена, чи буде достатньо людського ресурсу в регіоні, щоб справді говорити про якість ефірних відрізків, передбачених у новій концепції.

«Відтоді, як в Україні почали створювати суспільний мовник, ми зробили чимало, аби слухачі нам довіряли, — розповіла вона. — Нині ми, як місцевий мовник, по суті єдиний майданчик в області, куди можуть прийти громадські активісти, дослідники, краєзнавці, творчі люди й політики, щоб узяти участь у незаангажованих і неупереджених ефірах. Якщо часові відрізки скоротять наполовину й обласні осередки не мовитимуть у вихідні, наша локальна аудиторія, яка потребує різнопланової інформації саме про події в тій місцевості, де живе, може її недоотримати. Тому мені б хотілося, аби під час переходу на нову модель мовлення ми не вийшли в мінус щодо сподівань наших слухачів. Дмитро Хоркін після роботи в ефірі вислухав наші пропозиції і побажання, ми подискутували про наповнення випусків, продумали варіанти посилення інтерактиву зі слухачами. Цей робочий день був корисним для нас. Член правління Суспільного особисто побачив, як працює місцева редакція, а ми отримали новий досвід».

Нагадаємо, раніше Дмитро Хоркін розповів про те, як зміниться регіональне мовлення Українського радіо.